Nuriye AKMAN
19 Mayıs 2017
Nuriye AKMAN

Umudumuz UFO'lar - Meydan Gazetesi

Son zamanlarda UFO tanıklarının sayısı arttı. Gün geçmiyor ki askeri veya sivil uçak pilotları, tarla çapalayan çiftçiler, balkonda çay içip çekirdek çitleyenlerle ufuklara bakıp kurtarıcı bekleyenlerden birileri daha UFO’ya rastlamasın. Ne hikmetse hepsi de o tanımlanamayan parlak nesneyi yukarılarda görüyor. Toprağa konmuşuyla yüzleşen, hiç değilse bir selficik çekip feys’te paylaşan olmadı.

Bazıları Kuran ayetlerini UFO’lara delil saysa da dünyanın dört köşesindeki hemcinslerinden farklı olarak henüz kaçırıldığını, ameliyat edilerek geri döndüğünü iddia eden bir Türk evladı çıkmadı. Stephan Hawking gibi uzaylıların gelişini gezegenimizin sonu olarak düşünen âlimlerin yanında, evrende başka akıllı varlıkların bulunmasını dünya barışı için şans telakki eden hayalperestler de var. Kısacası okumuşu da cahili de üfürüyor. Eh o vakit beynimizin tüm alacakaranlığıyla bizler de topa girebiliriz.

Gerçekliği resmi olarak ne doğrulanan ne de yalanlanan UFO’lar Türkiyemize bir öncü heyet gönderir de karşılarına gazeteciler çıkarsa neler sorardı acaba? Bazılarımız dış görünüşlerini, ne yeyip ne içtiklerini, nasıl ürediklerini merak ederken, bazılarımız iltica edilebilecek daha iyi bir dünya olup olmadığını anlamaya çalışırdı herhalde:

 Gezegeninizi erkekler, kadınlar ve çocuklarla birlikte mi yönetirsiniz, yoksa yetişkin erkekleriniz en ziyade müsamahaya mazhar olduklarından her fırsatta diğerlerine şiddet mi uygular?

 Siz uzaylılar tek millet tek bayrak altında savaşarak mı yaşarsınız yoksa çok millet çok bayrak altında barışçıl bir şekilde mi?

 Meclislerinizin duvarına “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” yazıp sonra bazı vekilleri kovar mısınız? Yoksa siz bu sorunu daha en baştan “egemenlik milletin bir kısmınındır” şeklinde formüle ederek mi çözdünüz?

 Gezegenlerarası yolculuk serbest midir, birbirinize vize uygular mısınız, çaresiz mültecileri pazarlık konusu yapar, ülkenize kabul ettiklerinizi kendinize benzetmeye çalışır mısınız?
 Kağıt üzerinde âlemlerin Rabbi olan Allah’a, uygulamada aranızdaki en güçlüye tapar mısınız?

 Geleneklerinizde lidere sorgusuz biat etmek, gerektiğinde selavat getirip kıyama kalkmak gibi adetler var mı?

 Dindar nesiller yetiştirmeye çalışırken ahlaksızlığı yüceltip, dininizi sizden olmayanları dövmek için sopa olarak kullanır mısınız?

 İş dünyanızın çarkı rüşvet ve hırsızlıkla mı döner? Bazı işadamlarınız ‘Gecelik ilişkilerden hoşlansaydım Uranüs’te şeyler yetmez’ şeklinde konuşur mu?

 Gerçekleri yazmak sizde de hapis cezasıyla mı sonuçlanır? Annelikten men etmeye kalktığınız kadınlar var mı?

Sorularımızı basit bulabilirler ama uzaylıların durumu bizden daha mı ileri daha mı geri öğrenmeye mecburuz. Bizden ilerilerse UFO’larında naçiz varlıklarımıza yer olup olmadığını sorarız. Eğer bizim kutsallar kutsalı idarecilerimize dil uzatırlarsa kendilerini yaka paça tutuklarız. Tabii daha önce davranıp ışın kılıçlarıyla bizleri tarümar etmezlerse.
 

Tarih: 
27 Mayıs 2016
Tasarım & Geliştirme Tasarım & Geliştirme | magicleaves